مدار چاپی - سفارش و ساخت مدار چاپی | آریا مدار ارجمند
خرید مدار الکترونیک
امتیاز دهید :

خرید مدار الکترونیک

مدار الکترونیک از کنار هم قرار گرفتن چند قطعه الکترونیکی ساخته می شود. این نوع مدارها انواع مختلفی دارند که از بسیار ساده تا پیچیده قابل دسته بندی می باشند. به عبارتی دیگر یک سیم که دو سوی باتری را به یکدیگر متصل می کند یک مدار الکترونیکی است و مدار چاپی های متعددی که در قسمت های مختلف کامپیوترها به کار می رود نیز مداری الکترونیکی به شمار می رود. به صورت کلی می توان گفت که قطعاتی مانند مقاومت، خازن، مدارات مجتمع یا همان آی سی ها، ترانزیستورها از پرکاربردترین بخش های مدارات الکترونیکی محسوب می شوند. مدارها بر اساس هدف و کاربرد نهایی طراحی و ساخته می شوند و نمی توان نسخه ثابتی برای همه آنها در نظر گرفت. حالا این سوال پیش می آید که فرق مدار الکترونیک و برد مدار چاپی که شرکت آریا مدار ارجمند طراح و تولیدکننده آنهاست در چه نکاتی است؟

 

مدار الکترونیکی ساده

فرق مدار الکترونیک و برد مدار چاپی

برد مدار چاپی که به آن پی سی بی pcb نیز گفته می شود از صفحه ای تشکیل می شوند که آن صفحه را از جنس های عایق می سازند و روی این صفحات از مسیرهای مسی برای عبور جریانات استفاده می شود و در نهایت قطعات مورد نیاز نیز روی همین صفحه قرار می گیرند اما مدار الکترونیک صرفا این ویژگی ها را ندارد و بالاتر نیز اشاره شد که انواع بسیار ساده ای نیز دارند. با این توضیحات می توان گفت که برد مدار چاپی زیر مجموعه مدارهای الکترونیکی قرار می گیرند.

 

سفارش برد مدار چاپی آریامدار

چطور مدار الکترونیکی با کیفیت بخریم؟

برد مدار چاپی که یکی از انواع مدارهای الکترونیکی است اقسام بسیار پیچیده ای دارد پس نمی توان به راحتی پرسید که مدار الکترونیکی از کجا بخریم. ابتدا باید نوع مدار مورد نظر را تعریف کرده و سپس برای خرید آن اقدام کنید. در واقع سوال درست این است که برای مثلا کیت مدار الکترونیکی ... را از کجا تهیه کنم؟
کیت الکترونیکی به تنهایی مجموعه ای از قطعات (مکانیکی یا الکترونیکی) است که ماژول و سنسورهای مختلفی دارد. با استفاده از کیت ها می توان در نهایت یک مدار ایده آل داشت. حقیقت این است که در کشور ایران انواع کیت ها برای مثال کیت DIY، کیت‌های آردوینو، کیت‌های رزبری پای، کیت‌های رباتیک و... وجود دارد که تولیدکننده ها بر اساس بودجه خود اقدام به خرید آنها می کنند به معنای دیگر خرید قطعات با کیفیت بهتر با پرداخت هزینه بیشتر امکان پذیر است. کیت های ساده و دست ساز بیشتر برای آموزش استفاده می شوند اما کیت های پیچیده و مدارهای چاپی پیشرفته در ساخت لوازم الکترونیکی استفاده می گردند در همین راستا حتی کیت هایی صرفا برای آموزش نوجوانان و آشنایی با چگونگی کارکرد لوازم الکترونیکی تدارک دیده شده و در فروشگاه ها به فروش می روند.
پس پاسخ سوال مطرح شده این است که بر اساس نوع مدار مورد نظر و بودجه و کیفیت می توانید از عرضه کننده ها مدار را خریداری کنید که توصیه می شود  از فروشندگان خوشنام استفاده نمایید که تضمین کیفیت کالا داشته باشند. اگر در تهران مستقر هستید پاساژ امجد جمهوری مکان مناسبی برای تهیه این محصولات است.

 

خرید مدار الکترونیکی

انواع مدار الکترونیک

مدار الکترونیک را می توان به دو دسته اصلی الکترونیک دیجیتال و مدار آنالوگ تقسیم نمود. دسته اول به طور معمول دسته های بزرگتری هستند و سیگنال های دیجیتالی را شامل می شوند اما مدارهای آنالوگ با سیگنال هایی کار می کنند که دارای مجموعه ای از سطوح هستند، بر خلاف مدارهای دیجیتال که اغلب 2 سطح دارند. در واقع الکترونیک آنالوگ analog electronics سیستم های الکترونیکی با سیگنال متغیر پیوسته هستند، اصطلاح "آنالوگ" رابطه متناسب بین یک سیگنال و ولتاژ یا جریان نشان داده که به سیگنال منجر می شود. بد نیست بدانید که کلمه آنالوگ از واژه یونانی ανάλογος (analogos) به معنی "متناسب" گرفته شده است.

 

انواع مدار الکترونیکی

مدار الکترونیک و خدمات آریا مدار

آریا مدار ارجمند یکی از بزرگترین تولیدکننده های بردهای مدار چاپی است که از پرکاربردترین بخش مدارات به شمار می رود. گروه آریا مدار با ارائه مشاوره رایگان، سفارش کاملا رایگان، برآورد هزینه در کمترین زمان ممکن، خدمات حضوری، آنلاین و تلفنی شما را در تمامی مراحل انتخاب تا دست یابی به بهترین محصول راهنمایی و همراهی می کند. با استفاده از راه های ارتباطی مندرج در وب سایت پیش رو با ما در تماس باشید.

 

خرید مدار الکترونیک


آخرین مقالات