مدار چاپی - سفارش و ساخت مدار چاپی | آریا مدار ارجمند
مدار چاپی آریا مدار ارجمند
امتیاز دهید :

مدار چاپی PCB

برد مدار چاپی (PCB) یکی از قطعات الکتریکی واسطه است که نقش کلیدی در عملکرد صحیح تجهیزات الکترونیکی ایفا می‌کند. اگر خوب، به داخل هر وسیله‌ی الکترونیکی مدرن (تلویزیون، کامپیوتر، تلفن همراه، ماشین لباسشویی، اتو، کتری و...) نگاه کنید یک یا چند برد مدار چاپی را خواهید دید که اغلب با عبارت مخفف شده PCB از آن یاد می‌شود.
این قطعه از یک صفحه یک یا چند لایه تشکیل می‌شود که اغلب شامل یک تخته زیرین نازک با قطر حدود 1.6 میلی متر است که از جنس هایی مانند فایبرگلاس و رزین تولید می‌گردند. لایه دیگر که باز هم نازک است، از جنس مس خواهد بود تا رسانا باشد. اگر لایه مس فقط در یک سطح به کار رود به آن برد مدار چاپی یک طرفه اطلاق می‌شود و اگر مس روی هردو سمت باشد آن را به عنوان برد مدار چاپی دوطرفه می‌شناسیم. مس به صورت چاپ شده روی برد قرار می‌گیرد و اجزای مورد نیاز هر مدار روی آن لحیم می‌گردد. در حقیقت همین موضوع سبب نامگذاری این قطعه است. مدارهای چاپی می‌توانند بسیار پیچیده یا ساده باشند در تصویر یک برد مدار چاپی مدرن را مشاهده می‌کنید. برد مدار چاپی می‌تواند ده‌ها و بلکه صدها قطعه را روی خود جای بدهد و ارتباط را میان آنها برقرار کند.تصویر برد مدار چاپی

تصویر اولیه برد مدار چاپی


چاپ برد مدار چاپی

شاید بتوان گفت اصطلاح "چاپ" برای بردهای مدار چاپی اصطلاح صحیحی نیست زیرا درواقع تمامی سطح برد با مس پوشانده می‌شود و لایه‌های عایق آن را در بر می‌گیرند؛ سپس مکان‌هایی که نیاز به مس هست، لایه عایق کَنده می‌شود و مس روی کار می‌آید و بر اساس الگوهای مورد نظر طرح تکمیل خواهد شد. کندن لایه در اغلب مواقع با استفاده از مواد شیمیایی بسیار قوی انجام می‌شود بنابراین می توان در مسیرهای مورد نظر از رسانا بودن مس استفاده کرده یا سوراخ‌‌هایی را ایجاد نمود. سوراخ‌ها برای عبور سیم یا به عبارتی ارتباط بین لایه‌ها به کار می‌روند. در تصویر می‌توانید سطح مقطع یک برد مدار چاپی را مشاهده نمایید، جاهایی که سوراخ به وجود آمد و به سطح رسانا دسترسی پیدا شد.سطح مقطع برد مدار چاپیطراحی مدار چاپی PCB

چاپ بردها رایج‌ترین روش مونتاژ مدارهای الکترونیکی مدرن است. همانگونه که بالاتر اشاره شد بردها شامل ساندویچی از یک یا چند لایه عایق و یک یا چند لایه مسی هستند که حاوی قطعات و ولتاژ می‌شوند. طراحی برد مدار چاپی مدرن کار آسانی نیست و می‌تواند به اندازه طراحی کامل یک مدار الکتریکی طاقت فرسا باشد. بیشتر سیستم‌های مدرن بردهای مدار از بردهای چند لایه تشکیل می‌شوند که در موارد خاص ممکن است تا 32 لایه نیز برسد. در مدارهای چاپی‌ سنتی، اجزای سازنده در لایه بالایی داخل سوراخ‌هایی نصب شده و بسیار ابتدایی بودند. اخیراً با پیشرفت تکنولوژی می‌توان بدون دخالت دست انسان و با استفاده از دستگاه‌هایی مدرن، پیچیده‌ترین بردهای مدار چاپی را طراحی و اجرا کرد؛

طراحی PCB بر عملکرد کلی سیستم نهایی تاثیر مستقیم دارد و باید بر اساس نیاز هر دستگاه به صورت مجزا طراحی و تولید شود که کار دشواری به شمار می‌رود. کیفیت قطعات استفاده شده و تخصص مهندسان طراح در تولید یک برد بسیار حائز اهمیت است. مدارهای چاپی نباید هیچ گونه نشت انرژی یا افت ولتاژ داشته باشند و مقاومت بالایی در برابر رطوبت موجود در هوا یا گرما از خود نشان بدهند.در واقع رعایت اصول طراحی مدار چاپی الزامی می باشد.
برد مدار چاپی را از نظر اثر می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: بردهایی که که بیشترین تأثیر را بر عملکرد استاتیک یا DC مدار دارند و آن‌هایی که بیشترین تأثیر را بر عملکرد مدارهای دینامیکی یا AC دارند (به ویژه در فرکانس‌های بالا) می‌گذارند. در هر صورت کیفیت در هر بخش از طراحی و تولید برد مدار چاپی مهم و در عملکرد نهایی قطعه موثر است. بی‌تردید مسیرهای اشتباه و استفاده از متریال بی‌کیفیت، شما را دچار مشکلاتی نظیر کاهش ولتاژ، قطعی و عدم دریافت سیگنال خواهد کرد.طراحی برد مدار چاپی در کامپیوترزراحی برد مدار چاپی با نرم افزار


طراحی برد مدار چاپی با کامپیوتر

برنامه و دستگاه‌های متعددی برای طراحی برد مدار چاپی وجود دارد که در گذشته با یکی از آنها "آلتیوم دیزاینر یا پروتل" آشنا شدیم. مهم‌ترین نکته در استفاده از نرم افزارها دقت آنهاست و شما باید مطمئن شوید که آنچه در صفحه‌ی نمایش می‌بینید، درست مطابق با واقعیت است. اطلاعات کامل لایه‌ها، موارد دقیق درخواست برد مدار، مکان سوراخ‌ها، مسیر مس‌ها، نقاط لحیم و آنالیز درست اطلاعات مونتاژ باید بی‌نقص باشند. در برنامه‌ها اغلب از رنگ مشکی برای پس زمینه استفاده می‌شود تا تاثیر همه چیز را دقیق‌تر تشخیص بدهید و امکان نمایش درست هر مرحله به صورت مجزا و متمایز در تمام طول فرایند تولید میسر گردد. در تصاویر می‌توانید نمونه‌ای از آیکون‌هایی که برای نشان دادن مکان‌های سوراخ مورد استفاده قرار می‌گیرند را مشاهده کنید و همانطور که می‌بینید برای هر رنگ تعریف خاصی در نظر گرفته می‌شود و هر چیز ID مخصوص به خود را دارد.

 

برد مدار چاپی بر اساس نوع و تجهیزات به روش‌ها و در مراحل مختلفی ساخته می‌شود؛ اما به صورت استاندارد مراحل ساخت عبارت‌اند از: پی دبلیو اس های خام PWB، طراحی، مونتاژ بردهای مدار چاپی، مونتاژ سیستم (در صورت نیاز).

آزمایش و سنجش PWB

این مرحله شامل بررسی پیوستگی، بررسی رابط‌های کوتاهِ بین سیم‌ها، بررسی امپدانس و بررسی تداخل بین رساناهای سیگنال است. پیوستگی نشان می‌دهد که یک سیگنال می‌تواند از مبدا به مقصد مورد نیاز منتقل شود یا خیر. در همین جا مهندس ناظر و تست کننده سیستم می تواند اتصال کوتاه بین سیم‌ها را در صورت وجود هرگونه مشکل بررسی کند. امپدانس (میزان مخالفت در برابر جریان متناوب) آزمایش و به بررسی صحت سایر اجزا کمک می‌کند.
آزمایش PWB نیاز به یک دستگاه دارد که امکان بررسی نقاط مختلف PWB را می‌دهد. دستگاه تست برد را محکم نگاه می‌دارد، برق مناسب را تأمین می‌کند و به کاوشگر اجازه می‌دهد تا از سیگنال‌های نقاط آزمایش روی PWB نمونه برداری کند. این تست عملکرد با دستگاه‌های استاندارد و مرغوب انجام می‌شود و بسیار آسان است.

به بیان دیگر طی آزمایش، یک تکنسین یا دستگاه آزمایش، نقاطی را در یک شبکه مدار تحریک می‌کند، نتایج را ثبت کرده و آنها را با پاسخ های مورد انتظار مقایسه می‌نماید. مدارهایی که پیش از تولید به خوبی تست و به صورت کامل اسکن می‌شوند کارکرد مناسبی خواهند داشت. انواع آزمایشات عملکردی زیرمجموعه‌ای از تمامی آزمایشاتی است که روی مدار انجام شده تا به عملکرد مورد نظر نزدیک شود. نمونه‌ای از یک آزمایش عملکردی ممکن است به سادگی وارد کردن مجموعه‌ای از محرک‌ها از طریق دکمه‌های تعبیه شده در سیستم باشد. مهم این است که از روشی برای آزمایش و تست .استفاده شود که بالاترین بهره‌وری را در ساخت و تولید برد مدار چاپی داشته باشیم

 

تریس بورد کامپیوتر

در طراحی و ساخت برد مدار چاپی باید توجه داشت که قطعه درست به اندازه مناسب تولید شود و اندازه شامل عرض و ضخامت و وزن مس به کار رفته در آن است و باید مطمئن شد که جریان به خوبی منتقل می‌شود بدون آن که دما را بیش از اندازه بالا ببرد یا منتقل کند. قاعده کلی می‌گوید که یک برد استاندارد که 10 میلی متر عرض دارد و 1 اونس مس می‌تواند بیش از 500 میلی آمپر را با دمای 20 درجه بالاتر از محیط به خوبی منتقل کند. وزن مس در برابر ضخامت در جدول نشان داده شده است؛ همچنین می‌توانید برآورد قابلیت تحمل فعلی برای افزایش درجه حرارت 20 درجه سانتی گراد را در جدول دوم مشاهده نمایید. همانطور که می‌بینید جریان فیوزینگ (نمودار سمت چپ) برای بورد PC بطور قابل توجهی بیشتر است.وزن مس ضخامت مس (میلی متر)
 0.5  0.7 mils
 1.0  1.4 mils
 2.0  2.8 mils


تریس برد کامپیوتر

چگونگی تریس برد در کامپیوترمراحل طراحی برد مدار چاپی یا PCB

بررسی اجمالی: طراحی PCB با یک بیس عایق آغاز می‌شود و قطعات فلزی (اتصالات الکتریکی) و قطعات الکترونیکی مناسب و تعریف شده توسط متقاضی، به این پایه متصل می‌شوند. مراحل کلیدی توسعه یک PCB در تصویر زیر نشان داده شده است و توجه شما را به آن جلب می‌کنیم:مراحل تولید برد مدار چاپی

 

 

برای سفارش برد مدار چاپی مطابق با نیاز خود با قیمت و کیفیت مناسب از شرکت آریا مدار ارجمند می‌توانید از دکمه سفارش آنلاین موجود در وبسایت پیش‌رو استفاده نمایید. شروع سفارش برد مدار چاپی• در ابتدا، مشخصات طراح (سند) نوشته می‌شود که در واقع عملکرد نهایی مورد نیاز PCB را مشخص می‌کند. اطلاعات به برنامه‌های طراحی منتقل شده و از این رو، طراح طرح مداری را ایجاد می‌کند که در ابزارهای طراحی PCB وارد شده است.
• طرح کلی از طریق مدل‌سازی تکمیل و آزموده، سپس عملکرد طرح تأیید می‌شود. اگر طرح با مشخصات مورد نیاز مطابقت نداشت، یا طرح باید اصلاح شود یا در مواردی که ایرادات اساسی وجود دارد باید مشخصات طرح تغییر داده شود.
• هنگامی که طرح کلی کامل شد، طرح PCB با در نظر گرفتن دستورالعمل های طرح بندی (مورد تایید شرکت آریا مدار ارجمند و مطابق با استانداردهای جهانی) و قوانین طراحی فرآیندِ تولید ایجاد می‌شود.
• پس از اتمام موفقیت آمیز طرح، آن را تحت تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. شبیه‌سازی طرح کلی انجام می‌شود (با استفاده از ابزارهای مخصوصِ طراحی شده برای تأیید اینکه طرح به درستی کار می‌کند دوباره تست انجام می‌شود). در صورت وجود هرگونه مشکل طرح یا مشخصات نیاز به اصلاح دارند.
• هنگامی که تمام مراحل طرح بندی به پایان رسید، طرح آماده ارائه برای بخش تولید است.

برد متالیزه و برد دولایه معمولی

یکی از اصطلاحاتی که نیاز به آشنایی با آن وجود دارد برد متالیزه است. بردهای مدار چاپی دولایه که از نوع متالیزه هستند منافذ و سوراخ هایی دارند و وظیفه ایجاد اتصال میان لایه ها را بر عهده دارند. بردهای دو لایه دارای سوراخ‌های آبکاری شده هستند تا ارتباط میان لایه‌ها به بهترین شکل انجام پذیرد. به اصطلاح در بردهای مدارچاپی دو لایه به سوراخ‌هایی که در اول و آخر هر تِرک قرار دارند پد PAD یا ویا VIA گفته می‌شود. سوراخ‌هایی که دارای قطعه‌ای مجزا باشند پد و اگر بدون قطعه مونتاژی اضافی باشند ویا هستند. باید توجه نمود که در بردهای متالیزه که دارای دو لایه هستند توسط آبکاری ارتباط را بین لایه‌ها برقرار می‌کنند و تفاوت بردهای متالیزه و غیر متالیزه و معمولی نیز در همین مورد است زیرا بردهای معمولی دارای سوراخ‌های آبکاری نبوده و از این راه ارتباط بین لایه‌ها را برقرار نمی‌کنند. پس می‌توان گفت در بردهای مدار معمولی دو لایه مجزا از هم از نظر الکتریکی داریم.

انواع ویا در بردهای چند لایه

نکته قابل ذکر وجود چند نوع ویا در بردهایی است که بیش از چهار لایه دارند که مهم‌ترین آنها ویا از نوع بلایند و ویا از نوع برید هستند. ویای کور یا BLIND از یک سمت به لایه بالایی یا پایینی متصل می‌شود و در واقع به سمت دیگر نرسیده و منتهی به لایه میانی است. ویای برید BURIED یا دفن شده یا مدفون میان دو لایه سطحی ارتباط بر قرار کرده و در داخل لایه میانی قرار می‌گیرد بنابراین از بیرون برد دیده نمی‌شود. خوب است اشاره شود که سوراخ‌هایی که بین دو لایه از یک سوی مدار به سمت دیگر ارتباط برقرار می‌کنند هول یا THROUGH HOLE نامیده می‌شوند.

نکات مهم در تولید و سفارش برد مدار چاپی

می‌توان گفت که به صورت تقریبی هر برد مدار چاپی کاربرد متفاوت و مخصوص به خود را دارد و این موضوع در محصولات مشابه نیز صادق است و می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، کیفیت و نوع مدارهای چاپی استفاده شده در محصولات مختلف یکی از عواملی به شمار می‌رود که وقتی شما یک دستگاه الکترونیکی را خریداری می‌کنید شاهد هستید که سرعت، دقت عملکرد یا موارد دیگر در رابطه با آنها در برندهای مختلف متفاوت است. به عبارت دیگر PCB دارای سطح منحصر به فردی از عملکرد EMC است بنابراین چطور می‌توانیم مطمئن شویم که مدار چاپی موجود آن عملکرد مورد نیاز ما را دارد؟
توصیه می‌شود از طرح‌های استاندارد استفاده شود و با ایده‌پردازی‌های گوناگون طراحان را گیج نکرد کما اینکه ما در آریا مدار ارجمند با توجه به افتتاح کارخانه جدید و کادر حرفه‌ای قابلیت تولید طیف وسیعی از انواع مدارات چاپی را داریم اما باید همواره از استانداردهای EMC پیروی کرد. این استاندارد شرایط، روش‌ها و قوانین قطعات الکترونیکی را مشخص می‌کند.
واقعیت این است که طرح‌های مختلفی را می‌توان برای یک سفارش ساخت مدار چاپی در نظر گرفت اما نباید از یاد برد که استفاده از یک طراحی نادرست می‌تواند هزینه‌های شما را به میزان چشم‌گیری افزایش بدهد. قیمت ثابتی برای مدار چاپی و بردها وجود ندارد و به منظور برآورد قیمت سفارش هر برد مدار باید در بخش ثبت سفارش، سفارش خود را ثبت کنید و همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن قیمت قطعه مورد نظر شما را مشخص می‌نمایند. عوامل متعددی در قیمت نهایی برد مدار چاپی دخیل هستند و شما باید از شرکتی مدار مورد نظر را سفارش بدهید که بدانید مدار را با بالاترین کیفیت، بهینه‌ترین هزینه و با استفاده از بروزترین دستگاه‌ها تولید می‌نمایند. دقت در سفارش و تجربه کار دو مورد از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در خرید بهترین نوع مدار هستند.

بازیافت مدار چاپی

تا اینجا بیان کردیم که برد مدار چاپی شامل یک بیس غیر رسانا، لایه رسانا (مس، آلومینیوم، نیکل، کروم و سایر فلزات) و قطعات الکترونیکی مورد نیاز و اتصالات است که در بسیاری از دستگاه‌هایی که ما به صورت روزانه از آنها استفاده می‌کنیم به کار برده می‌شوند از وسایل الکترونیکی که با هدف سرگرمی تولید می‌گردد گرفته تا دستگاه‌هایی مثل گوشی تلفن همراه که با زندگی همه در دنیای مدرن عجین شده‌اند. پس PCBها عضوی ضروری به شمار می‌آیند و اسکیل وسیع تولید شده و از سوی دیگر از تولید خارج می‌شوند و نمی‌توان وجود آنها را نادیده گرفت و به بازیافت آنها نیاندیشید.مقاله مدار چاپی چیست نیز به شما اطلاعاتی را ارائه می دهد. در دو تصویری که در ادامه قرار دارند، می‌توان یک قطعه فلزی و مراحلی که برای ساخت آن طی می شود را مشاده کرد.

 

بازیافت مدار چاپی

چرخه بازیافت مدار چاپی


آمارهای مربوط به سال 2006 میلادی حاکی از آن هستند که از فروش مدارهای چاپی 1 تریلیون دلار در سال درآمد کسب می‌شود و در این میان رایانه‌های شخصی از متداول‌ترین دستگاه‌هایی بودند که در آنها از بردهای مدارچاپی استفاده می‌شد. موارد اصلی به کار رفته در یک برد مدار چاپی استاندارد که برای کامپیوتر کاربرد دارد را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.مواد اولیه ساخت برد مدار چاپیبرای بازیافت چنین قطعه ای باید آن را به چند دسته بر اساس مواد تشکیل دهنده تقسیم کرد:

قسمت اول شامل مس، آلومینیوم، پلی استایرن با ضربه بالا HIPS، آکریلونیتریل-بوتادین-استایرن ABS، پلی (وینیل کلرید) و سایر پلاستیک‌های کاربردی می‌شود و برای بازیافت پروسه آسان‌تری دارند.
بخش دوم شامل تمام فولادها و شیشه هاست که می‌توان با عملیاتی ساده تر آنها را بازیافت کرد و 54 درصد را شامل می‌شود.
قسمت آخر 15% درصد است و شامل موادی است که بازیافت آنها دشوار می‌باشد.

مواد با ارزش داخل مدار چاپی

PCB ها معمولاً حاوی رزین اپوکسی، فایبرگلاس، مس، نیکل، آهن، آلومینیوم و مقدار معینی فلزات گران‌بها مانند طلا و نقره هستند. این مواد و فلزات به همراه قطعات الکترونیکی توسط لحیم حاوی سرب و قلع به صفحه وصل می‌شوند. تا اینجا ترکیب اصلی مواد PCB مشخص شد. در برخی مواقع ارزش فلزات استفاده شده در این قطعات از سنگ معدن طبیعی نیز بیشتر است اما باید توجه داشت که بازیافت این قطعات برای محیط زیست اهمیت فراوانی دارد در جدول زیر می‌توانید میانگین ارزش موارد به کار رفته در بردهای مدار چاپی را با قیمت مشاهده کنید.مواد باارزش برد مدار چاپیبا مطالعه جدول می توان دریافت که Au ،Cu ،Pd و Ag تقریباً تمام ارزش مادی و اقتصادی برد مدار چاپی‌های زائد را تشکیل می‌دهند؛ بنابراین، بازیافت‌کنندگان PCB بیش از هر چیز بر بازیابی این فلزات متمرکز هستند.

صنعت تولید مدار چاپی در جهان

با وجود فناوری و مهندسی پیچیده‌ای که تولید بردهای مدار چاپی نیاز دارند شاهدیم که ایالات متحده، انگلستان، آلمان و فرانسه هنوز بردهایی تولید می‌کنند که دارای مزیت رقابتی هستند؛ اما واقعیت این است که آسیا سه چهارم بردهای مدار چاپی جهان را تولید می‌کند و بیش از 1000 تولیدکننده تنها در چین فعال هستند. صنعت PCB به عنوان جزوی از صنعت الکترونیک همیشه جای خود را در جهان داشته است. با این حال در سال 2003، ایالات متحده 15% بردهای مدار چاپی مورد نیاز جهان را تولید کرد البته پس از ژاپن، بزرگترین تولید کننده با 29% و چین دومین تولیدکننده بزرگ با 17 درصد همچنین کشور تایوان با 13 درصد چهارمین تولیدکننده بزرگ دنیا بود بود. اروپا تنها 10 درصد و کره جنوبی 8 درصد تولید این قطعه را بر عهده داشتند. هیچ شرکت آمریکایی در حال حاضر در بین ده تولید کننده برتر PCB قرار ندارد. چین از ژاپن به عنوان پیشرو در تولید PCB پیشی گرفته است.

 

انواع مدار چاپی

SERIAL ITEM TECHNICAL DATA
1 Board Type Rigid Board, RF
2 Material FR4 Standard TG155 °C, ROGERS, TEFLON
3 Layers 1-8 Layers Pcb Prototype
4 Max Board Size 400mm * 600mm
5 Board Thickness 0.25mm - 3.20mm
6 Min line Width 0.15 mm
7 Min Space Width 0.1 mm
8 Min Hole Size 0.2 mm
9 Min Annular Ring 0.15mm
10 Copper Thickness 35um - 70um
11 Inner Layer Copper Thickness 18um ,35um
12 Solder Mask Color Green, Black, White, Blue, Red, Yellow
13 Silkscreen (Legend) Color White, Black, Yellow
14 Surface Finishing HASL - Hot Air Solder Leveling
ENIG - Electro less Nickel / Immersion
Gold
15 Electrical Test Yes
16 AOI (Automatic Optical Inspection) Test Yes
17 Min Core Thickness For Multilayer 0.25 mm
18 FR4 TG 140 °C Prepreg Specification For Multi layer 106 RC 71.5% 57um
1080 RC 62% 76um
2113 RC 56% 100um
2116 RC 53% 130um
7628 RC 43% 200um


دانلود لیست انواع مدار چاپی


نمونه اولیه مونتاژ PCB

اگر برای نخستین بار قصد سفارش مدار چاپی از آریا مدار ارجمند را دارید و از کیفیت و خدمات مطمئن نیستید ما می‌توانیم یک نمونه اولیه برای شما تهیه کنیم؛ کافی‌ست که در بخش سفارش مدار، یک مدار چاپی با ویژگی‌های مورد نظر ثبت نمایید تا ما آن نمونه را سریع قیمت‌گذاری کرده و تولید کنیم. حتی می‌توانید نمونه اولیه را کم کیفیت‌تر سفارش داده تا مقرون به صرفه و ارزان تر شود تا با فرآیند و کیفیت ما آشنا شوید. مطمئن باشید که ما مدار چاپی مورد نظر شما را طی بهترین فرآیند موجود در بازار ایران و پس از آزمایش‌های جامعی که روی آن انجام می‌دهیم در اختیار شما قرار خواهیم داد تا از عملکرد دقیق آن اطمینان حاصل نمایید. این رویکرد سبب می‌شود تا در هزینه صرفه‌جویی کرده و زمان کمتری در جستجوی یافتن شرکت مناسب برای ثبت سفارش خود باشید.

مزایای مونتاژ نمونه اولیه PCB

دلیل سفارش یک نمونه اولیه مدار چاپی این است که می‌توانید به سرعت ارزیابی کنید که طراحی PCB شما چقدر خوب کار می‌کند. بدون گذراندن مراحل مونتاژ نمی‌توانید این کار را انجام دهید و از خدمات ما مطمئن شوید. خوشبختانه آریا مدار ارجمند توانایی مونتاژ نمونه اولیه PCB را به بهترین شکل دارد البته در صورتی که نخواهید همان ابتدا تعداد زیادی مدار چاپی سفارش بدهید، بنابراین می‌توانید به سرعت متوجه شوید که نمونه اولیه PCB مونتاژ شده شما چقدر خوب کار می‌کند.
در حالی که مونتاژ نمونه اولیه معمولاً به صورت محدود تولید می‌شود، ما همان سطح بالای کیفیت و دقت را در این فرآیند به ارمغان می‌آوریم که در پروژه‌های مونتاژ کامل تولید ما انجام می‌شود. ما از همان منابع و پرسنل برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن استفاده می‌کنیم. تیم توانمند ما برای رسیدگی به هر جنبه‌ای از فرآیند، از جمله تهیه قطعات، ساخت بردهای مدار، ساخت مونتاژ و کنترل کیفیت، کاملاً واجد شرایط است. ما همچنین از طرح اولیه شما پیروی خواهیم کرد و محصول را کاملا مطابق با خواسته شما تولید می‌کنیم. ما بدون تایید شما هیچ تغییری ایجاد نخواهیم کرد و شما تمامی پروسه سفارش مدار چاپی در ایران و یا تهران و یا هر جایی که هستید، را می‌توانید به صورت آنلاین از همین وبسایت و قسمت ثبت سفارش انجام بدهید.

 

 


سوالات متداول درباره مدار چاپی PCB

محاسبه قیمت برد مدار چاپی چطور انجام می شود؟

پس از ثبت سفارش شما در وبسایت آریا مدار ارجمند بر اساس نوع برد مورد نظر شما و کیفیت و قطعاتی که در نظر دارید قیمت تعیین می شود زیرا همه بردها شبیه به هم نیستند و هر سفارش دهنده ای موارد خاصی را مد نظر دارد. اگر علاقمند هستید که بدانید برد مورد شما چقدر قیمت دارد فقط کافیست سفارش خود را در سیستم ما ثبت کنید.

تولید برد مدار چاپی تهران کجاست؟

بی تردید یکی از برترین و مدرن ترین تولیدکنندگان برد مدار چاپی نه‌تنها در تهران بلکه در ایران آریا مدار ارجمند است. شما می توانید در همین وبسایت با خدمات این شرکت بیشتر آشنا شوید.

کیت مدار چیست؟

در تعریف کیت مدار می توان گفت مجموعه ای از قطعات تشکیل دهنده وسایل الکترونیکی را گویند که به صورت مجزا ساخته می شوند و مهندسان طراح مدارات کیت ها را مطابق با مقصود و کاربرد مدار چاپی مورد نظر مونتاژ می نمایند. کیت های الکترونیکی اغلب از قطعاتی نظیر خازن، آی سی، مقاومت، ترانزیستور و مشابه آنها تشکیل می گردد که تمامی آنها همراه با فیبرهای ویژه ساخت مدار چاپی قابل تهیه هستند. کیت ها با راهنمای مونتاژ به فروش می روند تا سازندگان بتوانند با سهولت بیشتر وسایل یا قطعات الکترونیکی مورد نظر خود را بسازند.