مدار چاپی - سفارش و ساخت مدار چاپی | آریا مدار ارجمند
کیت مدار چاپی
امتیاز دهید :

کیت مدار چاپی

کیت مدار الکتریکی

شرکت آریا مدار ارجمند ارائه کننده انواع مدار چاپی است که همانطور که در وبسایت پیش رو مشاهده می کنید امکان سفارش آنلاین انواع مدارهای چاپی وجود دارد و برای پاسخ به تمامی سوالات فنی شما نیز کارشناسان تیم آریا مدار از طریق تلفن یا حضوری در خدمت شما هستند. از آنجایی که کیت مدار الکتریکی یا کیت مدار چاپی از مهمترین قطعات مصرفی در وسایل برق و الکترونیکی هستند در این بخش بیشتر با آن آشنا می شویم.

کیت مدار یا کیت الکترونیک چیست؟

در تعریف کیت مدار الکتریکی می توان گفت مجموعه ای از قطعات تشکیل دهنده وسایل الکترونیکی را گویند که به صورت مجزا ساخته می شوند و مهندسان طراح مدارات کیت ها را مطابق با مقصود و کاربرد مدار چاپی مورد نظر مونتاژ می نمایند. کیت های الکترونیکی اغلب از قطعاتی نظیر خازن، آی سی، مقاومت، ترانزیستور و مشابه آنها تشکیل می گردد که تمامی آنها همراه با فیبرهای ویژه ساخت مدار چاپی قابل تهیه هستند. کیت ها با راهنمای مونتاژ به فروش می روند تا سازندگان بتوانند با سهولت بیشتر وسایل یا قطعات الکترونیکی مورد نظر خود را بسازند.
کیت مدار از انواع بسیار ساده برای آموزش کودک و نوجوانان در بازار وجود دارد تا مدل های بسیار باکیفیت و پیچیده که برای ساخت وسایل برند استفاده می شوند. در تمامی کیت ها که مونتاژ آنها به صورت دستی انجام می شود وسایلی نظیر سیم چین، سیم لحیم یا قلع با کیفیت بالا و هویه قلمی که نهایت قدرت آن 40 وات باشد وجود دارد. خرید کیت های مدار به والدینی که در صدد کشف استعدادهای فرزندان خود هستند توصیه می شود زیرا ساخت آنها بسیار لذتبخش می باشد و در همین راستا دانش زیادی نیز به علاقمندان منتقل می گردد و در صورت تمایل و وجود پشتکار امکان ساخت وسایلی را خواهید داشت که در زندگی روزمره از آنها استفاده می شود.

کیت مدار به عنوان یکی از قطعات کاربردی در صنعت الکترونیک شناخته می شود و به عبارتی پایه وسایل الکتریکی در نظر گرفته می شوند. کیت ها با توجه به نیاز صنایع مختلف دارای تنوع بسیار بالایی هستند. از جنس ساخت تا ابعاد و اندازه در این محصولات می توان تنوع خوبی را مشاهده کرد. با توجه به نیاز وسیله می تواند چند مورد کیت مدار در ساخت آن به کار برود. به عبارت دیگر صنعت الکترونیک وابسته به کیت مدار یا مدارهای چاپی است.
کیت مدار دارای دو یا چند لایه با جنس های مختلف می باشد. با توجه به نوع کیت می توان جنس های مختلفی را در هر لایه مشاهده نمود و در تمامی بردهای موجود می توان یک لایه را به عنوان نگهدارنده در نظر گرفت و معمولا قطر لایه پایه در حدود 1.6 میلی متر می باشد. این لایه پایه را اغلب از جنس رزین یا فایبرگلاس تولید می کنند. لایه بعدی که بر روی این لایه قرار می گیرد نیز اغلب از جنس مس می باشد. این لایه برای انتقال فرمان های الکتریکی و رسانایی قرار داده می شود. کیت های مدار را می توان در دو نوع یک طرفه و دو طرفه نیز دسته بندی کرد که هریک کاربرد مخصوص به خود را دارند.

 

کیت مدار الکتریکی

نحوه چاپ بر روی کیت مدار

بعد از اینکه یک لایه مس بر روی کیت مدار قرار گرفت لایه های عایق، این صفحه را در بر می گیرند. سپس در قسمت هایی که در مسیر تعریف شده مدار مورد نیاز است، لایه عایق برداشته می شود. با توجه به الگوهای مد نظر که به دستگاه های مخصوص داده می شود این کار صورت می گیرد. در اکثر موارد برداشتن لایه عایق در مناطق مورد نیاز به وسیله مواد شیمیایی انجام می شود. با از بین رفتن این قسمت های عایق از روی مدار می توان شاهد یک مسیر رسانای قوی بود. در اکثر مدار های موجود با ایجاد سوراخ هایی ارتباط بین لایه های موجود را برقرار می کنند. در انتهای این کار می توان مدار های چاپی موجود را به قسمت مونتاژ برده و قطعات مورد نیاز را بر روی آن ها نصب کرد. کیت مدار چاپی را می توان به عنوان متداول ترین کیت های موجود در بازار مورد استفاده قرار داد.

آریا مدار ارجمند و کیت مدار چاپی و الکتریکی

در یک جمع بندی کلی می توان بیان داشت که کیت مدار چاپی برای صنایع مختلف برای طراحی وسایل و قطعات جدید الکتریکی بسیار مهم است. استفاده از این وسایل در موارد مختلف باعث ایجاد رقابت بین شرکت های مختلف شده است. می توان به راحتی از این محصولات در موارد مختلف برای تولید وسایل جدید استفاده کرد. امروزه برای وسایل بسیار حساس از کیت های انعطاف پذیر استفاده می کنند. این پیشرفت در این محصولات می تواند باعث بالا رفتن کیفیت محصولات شود.

لازم به ذکر است که تمامی مدارهای چاپی تولیدی آریا مدار ارجمند به صورت تمام اتومات و بدون دخالت دست انسان ساخته می شوند تا کاملا مطابق با استاندارهای جهانی بوده و از کیفیت خوبی برخوردار باشند و فقط طراحی مدارات با نظارت مهندسان انجام می پذیرد.

 

آخرین مقالات


سوالات متداول درباره کیت مدار چاپی

کیت الکترونیکی حرفه ای را از کجا تهیه کنم؟

شما می توانید علاوه بر سفارش آنلاین محصول مورد نظر در وبسایت پیش رو از طریق شماره تماس های مندرج و آدرس ذکر شده نیز مدار چاپی مورد نظر خود را تهیه نمایید.

چطور مدار چاپی دلخواه را سفارش بدهیم؟

در وبسایت آریا مدار ارجمند امکان درج سفارش آنلاین مدارهای چاپی به صورت اختصاصی وجود دارد.