مدار چاپی - سفارش و ساخت مدار چاپی | آریا مدار ارجمند
قیمت برد مدار چاپی
امتیاز دهید :

قیمت برد مدار چاپی

قیمت طراحی برد مدار چاپی چقدر است؟ سوالی پرتکرار که نیاز به بررسی عوامل متعددی دارد. در این بخش از آریا مدار ارجمند بر آن هستیم که موضوع چگونگی محاسبه قیمت برد مدار چاپی را کمی باز کرده و به سوالات شما همراهان پاسخ بدهیم.

محاسبه قیمت برد مدار چاپی

عزیزانی که سفارش ساخت مدار چاپی مورد نظر خود را از بخش سفارش مدار چاپی آریامدار ارجمند به ثبت برسانند پروسه قیمت گذاری روی سفارش آنها در سریع ترین زمان ممکن اعلام می گردد و در صورت وجود هرگونه سوال نیز همکاران ما به صورت حضوری و تلفنی پاسخگو خواهند بود و تمامی فاکتورهایی که سبب ارائه قیمت نهایی کالای مورد نظر شده را توضیح می دهند با این وجود همواره عواملی وجود دارند که بر قیمت بردهای مدار چاپی تاثیر مستقیم می گذارند که عبارت اند از:

طول و عرض (ابعاد برد)

تعداد

حداقل سایز سوراخکاری

حداقل عرض ترک

فاصله یا کلیرنس
پوشش نهایی مورد نظر
ضخامت مس
تعداد لایه
ضخامت برد (به سانتی متر)
و آبکاری
لازم به ذکر است که هیچ یک از بردهای مدار چاپی تولیدی آریا مدار ارجمند بی کیفیت نیستند حتی اگر ارزان ترین نوع بردها را سفارش بدهید از کیفیت خوبی برخوردار خواهید شد. تمامی مراحل طراحی و تولید بردها در اینجا به صورت اتوماتیک انجام می شود که میزان خطای انسانی را به حداقل رسانده و کیفیت استاندارد رعایت می گردد، همچنین در صورت هرگونه مشکل یا نارضایتی احتمالی بردها تعویض می گردند بنابراین می توانید مطمئن باشید که میزان هزینه ای که برای سفارش خود انجام می دهید کاملا عادلانه است.
یکی از عواملی که در قیمت تاثیر می گذارد، جنس PCB هاست که در این بخش بیشتر به آن می پردازیم.

 

انواع مدار چاپی

جنس برد مدار چاپی

جنس بردهای مدار چاپی را می توان به 4 بخش اصلی تقسیم کرد وعبارت اند از:

برد مدار چاپی فایبر

فایبر یا FR4 از متداول ترین نوع بردهای مدار چاپی است که در اغلب وسایل الکترونیکی از آن استفاده می شود. فایبر را انتخاب می کنند زیرا قیمت مناسبی دارد و کالا را از دوام خوبی برخوردار می کند همچنین قلع پذیری زیادی حین مونتاژ دارد و می توان گفت کاملا قابل اعتماد است.

 

برد مدار چاپی فایبر

مدار چاپی آلومینیومی

بردهای مدار چاپی آلومینیومی نیز کاربرد زیادی دارند و بیشتر از آنها در صنایع الکترونیکی روشنایی استفاده می شود. عزیزانی که سازگاری با محیط زیست برای آنها اهمیت دارد، می توانند بردهای آلومینیومی را انتخاب کنند که از این نظر مناسب است همچنین وزن کمی دارد و انتقال حرارت آن زیاد است. ناگفته نماند که طول عمر مدارهای چاپی آلومینیومی نیز بالا می باشد.

 

برد مدار چاپی آلومینیوم

مدار چاپی نیم فایبر

نیم فایبر یا CEM از دیگر انتخاب های شما برای جنس مدار چاپی است. مشخص است که فایبرگلاس از کیفیت بسیار بالاتری به نسبت نیم فایبر برخوردار می باشد اما به دلیل صرفه جویی در قیمت و هزینه تمام شده کالا از نیم فایبر نیز استفاده می کنند. از نیم فایبر بیشتر در مواقعی که قصد دارید برد یک لایه داشته باشید که کیفیت آن از استخوانی ها بالاتر باشد و ارزان، انتخاب مناسبی به شمار می رود. نیم فایبرها به صورت کلی برش های تمیز V-CUT دارند و از زیبایی ظاهری برخوردار هستند همچنین کیفیت بهتری به نسبت همتایان استخوانی دارند.

 

برد مدار چاپی نیم استخوانی 

مدار چاپی استخوانی

جنس استخوانی یا FR1 یا فنولیک نیز در ساخت بردهای مدار چاپی استفاده می شود که دلیل اصلی استفاده از آنها قیمت ارزان است. اغلب وسایل الکترونیکی ارزان قیمت از بردهای استخوانی در آنها استفاده شده است و این جنس مخصوص بردهای یک لایه می باشد. در واقع و به عبارت دیگر می توان گفت که ارزان تر از بردهای مدار چاپی استخوانی در حال حاضر وجود ندارد. شاید تصور کنید بردهای استخوانی کیفیت بدی دارند و به همین خاطر قیمت آنها پایین است اما دلیل اصلی محدود شد کار در طراحی مدارهاست زیرا برش ها و سوراخ های ریز و تمیزی روی این مدارها ایجاد نمی شود. در ایران بیشتر در کالاهایی مثل آداپتور از این نوع بردهای مدار چاپی استفاده می گردد و سبب رقابتی شدن قیمت تمام شده این نوع اجناس می شود.
بنابر توضیحات داده شده مدارهای چاپی استخواین قیمت کمتری به نسبت فایبرها دارند همچنین برای بردهای تک لایه به کار می روند و برای تولیدات انبوه به کار می روند.

برد مدار چاپی استخوانی

چطور قیمت برد مدار چاپی را محاسبه کنم؟

کافیست روی لینک سفارش مدار چاپی کلیک کرده و مشخصات مدار مورد نظر خود را وارد کنید تا قیمت برد مدار چاپی محاسبه شده و در اختیار شما قرار گیرد.توضیحات بیشتر درباره محاسبه قیمت برد مدار چاپی را ببینیم .
آخرین مقالات