مدار چاپی - سفارش و ساخت مدار چاپی | آریا مدار ارجمند
Inner Banner
امتیاز دهید :

تکنولوژی های مدار چاپی

تکنولوژی های مدار چاپی PBC

نگهدارنده قطعات یا همان بردهای مدار چاپی قطعه ای برای نگهداری قطعات و مسیرهای رسانی ارتباطی میان آنهاست که در نهایت بر سطحی غیر رسانا سوار می شود که جنس آنها اغلب از فیبر است، در بخش مدار چاپی آریا مدار با آن آشنا شدیم. آریا مدار ارجمند سازنده مدارهای چاپی است که از بخش سفارش مدار چاپی می توانید اطلاعات دقیقی در رابطه با مدارات این شرکت به دست بیاورید و سوالات خود را در رابطه با قیمت ها با ما در میان بگذارید، اما در این بخش می خواهیم شما را با تکنولوژی های PBC آشنا کنیم. اگر شما هم با مشکل مدارات چاپی با کیفیت روبه رو هستید و می خواهید با قیمتی معقول مدار چاپی مورد نظر خود را تهیه کنید در ادامه همراه ما باشید.

مدار چاپی استاندارد

مدار چاپی استانداردی وجود ندارد و بردها بر اساس نیاز ساخته می شود اما در سال 1957 میلای استاندارد IPC را تولیدکننده های قطعات الکترونیکی به کار گرفتند تا در مراحل طراحی و تولید همه چیز ایمن انجام شود برای درک بهتر این موضوع و مثال در نظر بگیرید که استاندارد PCB به صورت پیشفرض IPC-A-600 Class II و استاندارد پیشفرض اسمبلی مدار چاپی PCBA ، استاندارد IPC-A-610 است.

تکنولوژی های مدار چاپی

تمامی مراحل طراحی تا تولید مدارهای چاپی آریا مدار بدون دخالت انسان و به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شود و مهندسان کار نظارت بر کیفیت پروژه و کسب اطمینان خاطر از رضایت سفارش مشتریان را بر عهده دارند. اما برای اطلاع شما خوب است بدانید که متداول ترین نرم افزارهایی که در این زمینه استفاده می شوند عبارت اند از:
Altium Designer DXP و Ads و Diptrack و Cadence OrCad PCB Designer و Eagle و Si8000m هستند.
اگر بخواهیم بردهای مدار چاپی را نیز بر اساس تعداد لایه های آنها دسته بندی کنیم می توانیم از دولایه یا دولا و یک لایه و چند لایه نام ببریم که حتما می دانید پیچیده ترین آنها چند لایه است، ولی PCB ها از نظر تکنولوژی چند بخش می شوند؟

تکنولوژی های برد مدار چاپی

برد مدار چاپی یا Printed circuit board که به صورت اختصاری به آن PCB می گوییم به روش ها و با استفاده از تکنولوژی های مختلفی ساخته می شود که محدودیت های موجود در ایران نیز بر مشکلات استفاده از انها افزوده است با این وجود تکنولوژی های مدار چاپی  عبارت اند از:
معمولی سخت (Rigid) با ماده FR4
انعطاف پذیر (Flexi) و منعطف- سخت (Flexi-Rigid)
وایای مدفون و کور Buried & Blind Via
امپدانس کنترل Controlled Impedance
ساخت ترتیبی Sequential builds)
مس-اینوار- مس Copper / Invar / Copper
رادیوییMicrowave / RF)
هیت سینک دار Heat sink Bonding
میکرووایا Micro Via)
آلومینیومی (Aluminum

پرکاربردترین مدارهای چاپی

مدار چاپی آلومینیوم
مدار چاپی انعطاف پذیر
مدار چاپی با انتقال حرارتی بالا
بردهای راجرز
مدار چاپی سخت یا همان معمولی
مدار چاپی دارای مدفون
مدار چاپی دارای امپدانس کنترل

 

در مقالات آتی آریا مدار ارجمند به معرفی تک تک مدارات چاپی خواهیم پرداخت.


آخرین مقالات